Wiadomości z rynku

sobota
2 grudnia 2023

Inspektorzy uratowali palącą się naczepę

Pożar wywołało uszkodzone łożysko koła
21 lutego 2021

Gdyby nie pomoc inspektorów, zestaw mógłby spłonąć

Fot. ITD

 
W poniedziałek 15 lutego partol świętokrzyskiej ITD na drodze krajowej numer 7 w miejscowości Szewce zauważył płonącą naczepę, która zapaliła się od uszkodzonego łożyska jednego z kół.
Inspektorzy wspólnie z kierowcą jako pierwsi przystąpili do gaszenia pożaru naczepy. Dzięki ich błyskawicznej reakcji udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się pożaru na całą naczepę przed przybyciem straży pożarnej, a tym samym uratować zespół pojazdów.
Szczególne podziękowania należą się również kierowcom, którzy użyczyli podczas gaszenia pożaru swoich gaśnic samochodowych. Przed pojawieniem się na miejscu zdarzenia straży pożarnej zużyto ich ponad 15!
Po zakończonej akcji gaśniczej i odłączeniu hamulców na uszkodzonej osi naczepy, zespół pojazdów pod nadzorem ITD, policji i straży pożarnej przejechał na MOP Szewce.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.