Wiadomości z rynku

niedziela
19 maja 2024

Orlen zainstaluje w Niemczech mocne ładowarki Axon Easy 400

Koncern multienergetyczny rozszerza współpracę z firmą Ekoenergetyka
26 stycznia 2024

Fot. Ekoenergetyka

 
Ekoenergetyka, wiodący producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych dużej mocy na rynku europejskim, przedłużyła umowę z ORLEN Deutschland, niemieckim oddziałem największego polskiego koncernu multienergetycznego ORLEN S.A. W ramach tej współpracy ORLEN Deutschland złożył kolejne zamówienie na targach EV w Londynie, obejmujące najbardziej zaawansowany model Axon Easy 400.

Szybkie ładowanie

Nowa ładowarka może zwiększyć zasięg samochodu elektrycznego o 100 km w 2,5 minuty. Jest ona zgodna z niemieckim prawem kalibracyjnym Eichrecht, które zapewnia konsumentom, że ładowanie jest dokładne i przejrzyste, a także ze standardem płatności Plug & Charge, który umożliwia kierowcom korzystanie ze stacji ładowania bez konieczności przedstawiania karty kredytowej lub korzystania z aplikacji mobilnej.
Strategia elektromobilności ORLEN zakłada zbudowanie silnej pozycji na niemieckim rynku ładowania pojazdów elektrycznych i osiągnięcie liczby ponad 100 HPC do końca 2024 roku. Ekoenergetyka wchodzi na rynek wyposażenia dla operatorów punktów ładowania, oferując ustandaryzowane rozwiązania po zbudowaniu swojej działalności w zakresie infrastruktury dostosowanej do potrzeb operatorów transportu publicznego w miastach takich jak Berlin i Paryż.
– Jesteśmy dumni ze współpracy z Grupą ORLEN, która posiada silną markę, rozbudowaną sieć i ambicje, aby stać się liderem wśród operatorów punktów ładowania w naszej części Europy – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i prezes Ekoenergetyka-Polska S.A. – Axon Easy 400 pomoże nam zrealizować naszą strategię stania się czołowym dostawcą dla operatorów punktów ładowania, a ta umowa zapewni nam jeszcze większą wiarygodność, gdy będziemy wchodzić na ten wymagający rynek.
Ekoenergetyka zaprezentowała Axon Easy 400 na targach London EV Show. Ładowarki posiadają wskaźnik dostępności LED z 360-stopniową widocznością, technologię odporną na akty wandalizmu i kable o długości do 10 metrów oraz 24-calowy niezależny ekran reklamowy.
– ORLEN Deutschland podejmuje znaczące kroki w kierunku zrównoważonej mobilności, przyspieszając swoją strategię rozwoju e-mobilności – powiedział Piotr Guział, dyrektor zarządzający ORLEN Deutschland GmbH. – Sukces w nowoczesnym środowisku biznesowym wymaga połączenia niezawodnego partnerstwa i zaangażowania w oferowanie najnowszych technologii. Rozszerzając współpracę z Ekoenergetyką możemy połączyć te dwa aspekty.

Zdalna obsługa

Podobnie jak w przypadku innych klientów, Ekoenergetyka będzie świadczyć całodobowe usługi zdalnego monitoringu i napraw dla ORLEN Deutschland, ze swojej siedziby w Zielonej Górze, przy granicy z Niemcami. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne reagowanie na prawie 60% zgłoszeń awarii; naprawy wymagające fizycznej interwencji są obsługiwane przez ogólnoeuropejską sieć usługodawców firmy.
Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego Bartosza Kubika i współzałożyciela Macieja Wojeńskiego; obecnie zatrudnia ponad 1.000 osób i dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich. Niedawno ogłosiła zawarcie umowy na dostarczanie stacji ładowania dla Ionity, operatora punktów ładowania należącego do Audi, BMW, Ford, Hyundai-Kia, Mercedes-Benz i Porsche. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.