Wiadomości z rynku

niedziela
23 czerwca 2024

Ciągniki, kombajny, ładowarki... w Bednarach

XII Międzynarodowa Wystawa Sprzętu Rolniczego Agro Show
24.09.2010 00:00:00
Co roku na lotnisku w Bednarach (gm. Pobiedziska koło Poznania) można podziwiać najnowsze osiągnięcia rolniczej techniki-ciągniki, ładowarki, kombajny i inne maszyny rolnicze. W dniach 24-27 września 2010 r. odbędzie się XII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show, organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu. Jak zwykle, zobaczymy na niej maszyny do ochrony i nawożenia roślin, maszyny uprawowe, maszyny do zbioru roślin i nie tylko.
To już tradycyjne miejsce spotkań producentów, dilerów i handlowców z rolnikami starającymi się unowocześnić swoje gospodarstwa. Tu można zobaczyć najnowocześniejsze maszyny, urządzenia oraz środki produkcji, a także zdobyć najświeższą wiedzę z zakresu rolnictwa.
Największa taka w Polsce
Organizowana od 1999 roku wystawa jest największą międzynarodową imprezą rolniczą w Polsce i jedną z największych w Europie. O jej wysokiej randze świadczą odbywające się tu premiery nowych maszyn i urządzeń.
Agro Show ma charakter kompleksowy - prezentowane są tu nie tylko maszyny i urządzenia, ale również nawozy, nasiona, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych środków produkcji rolniczej. Wystawa odbywa się na terenie otwartym, co nie ogranicza wystawcom miejsca do prezentacji szerokiej oferty sprzętu rolniczego.
W ubiegłorocznej edycji wystawy wzięło udział 631 firm z kilkunastu krajów. Targi odwiedziło około 150 tysięcy osób. To rekord w historii imprezy.
W drugie dziesięciolecie wystawa rolnicza wkroczyła z kilkoma zmianami, które, jak twierdzą rolnicy, imprezę uatrakcyjniają. Przede wszystkim zauważalna była zmiana formuły pokazów, ekspozycje na głównym pasie startowym, czy ogrodzenie całego terenu.
Na stoiskach i w polu
Polowy charakter Agro Show stwarza niepowtarzalną okazję do nawiązywania bliższych kontaktów handlowych i budowania tak istotnego w biznesie zaufania. Maszyny i urządzenia prezentowane są nie tylko na stoiskach, ale także na specjalnych poletkach pokazowych, dzięki czemu zwiedzający mogą osobiście sprawdzić działanie interesujących ich maszyn. Impreza ta to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z najnowocześniejszymi osiągnięciami techniki rolniczej oraz do porównania różnych rozwiązań technologicznych. Na specjalnie wyodrębnionym polu zostaną zaprezentowane opryskiwacze, ładowarki i ładowacze czołowe oraz "nowości", czyli maszyny i urządzenia rolnicze wprowadzone na rynek od września ubiegłego roku, czyli po poprzedniej edycji Agro Show.
Organizatorzy starają się zainteresować młodzież szkół i uczelni rolniczych prezentowanym na wystawie sprzętem. Specjalnie dla młodych adeptów rolnictwa od kilku lat cyklicznie organizują turniej sprawnościowy.
Podczas wystawy odbędą się też specjalistyczne seminaria oraz liczne konkursy dla zwiedzających. Tradycyjnie wstęp na wystawę oraz parkingi są bezpłatne. Zwiedzający przy wejściu otrzymają Katalog Wystawy zawierający przydatne informacje w każdym gospodarstwie.
Wystawa będzie otwarta w dniach 24-26 września w godzinach 9:00-17:00 i 27 września 9:00-14:00. Pokazy maszyn na ringu nowości, ładowarek i ładowaczy czołowych oraz opryskiwaczy odbędą się w dniach 24-26 września.
Spotkamy się na targach
Na targach obecne będzie także nasze wydawnictwo. Znajdziecie nas Państwo na stoisku nr 454. Zajmiemy powierzchnię 100 mkw. Będziemy rozdawać bezpłatne egzemplarze rolniczego wydania tygodnika AUTO MARKET TRUCK i targowego magazynu AGRO-EXPO. Nasi konsultanci będą informować o możliwości prenumeraty naszego tygodnika, a także o warunkach zakupu ogłoszeń i powierzchni reklamowych. Serdecznie zapraszamy!
Zapowiedzieli się
Swój udział zapowiedzieli znani producenci maszyn i sprzętu rolniczego. Firma Valtra zaprezentuje m.in. LH AutoLink - nową koncepcję podłączania maszyn z przodu ciągnika - teraz z fotela operatora, ciągniki Versu, Direct i serii S z udoskonalonymi elementami wyposażenia, nową kabinę do ciągników - SVC o udoskonalonej bocznej widoczności, urządzenia sterownicze układu jazdy tyłem TwinTrac, które pozwalają kierować ciągnikiem na biegu wstecznym tak łatwo, jak podczas jazdy do przodu oraz nowe urządzenia sterownicze w podłokietniku i podobne sterowanie różnymi typami przekładni.
Firma Kuhn pokaże m.in. składaną pionowo kosiarkę dyskową GMD 350, kombinację kosiarek dyskowych GMD 8730, siewniki Maxima 2 T, Integra 3003 i 4003 oraz Sitera 3000 a także Steeliner - nowy stalowy wał dogniatający do bron obrotowych.
W ekspozycji firmy Kverneland zobaczymy m.in. nowy pług zawieszany obracalny 150 B, wał uprawowy Actiroll, nowy bierny agregat uprawowy Access, nową kompaktową bronę talerzową Qualidisc, kosiarko-rozdrabniarkę FHP (także nowość), siewnik pneumatyczny S-drill PRO oraz siewnik mechaniczny mc-drill /mc-drill PRO. Pojawi się nawet amerykański producent Mustang, należący do francuskiego lidera rynku ładowarek teleskopowych Manitou. Przedstawi na Agro Show nowości: ładowarkę przegubową Mustang AL406 z przedłużeniem wysięgnika i ładowarkę sterowaną burtowo Mustang 2056.
Firma FH Najbar wystawi kombajn Asa-Lift do zbioru pora, typ PO-335, kombajn Asa-Lift do zbioru warzyw korzeniowych, model T-155 C box, atakże wagę automatyczną Sorma P14 126 do cebuli, ziemniaków i cytrusów.
POM Augustów promuje swój przenośnik ślimakowy T 447, przeznaczony do transportu ziarna popularnych zbóż.
Firma Vaderstad pokaże Swift - nowy, wydajny kultywator ścierniskowy. Będzie go można zobaczyć w akcji podczas pokazu polowego.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.