Wiadomości z rynku

niedziela
23 czerwca 2024

Kombajn od ZEMMLER-a

Maszyny rolnicze. Dwubębnowy przesiewacz MULTI SCREEN MS 5200
24.12.2010 00:00:00
Dzięki zastosowaniu bębna o długości 5.200 mm przesiewacz ZEMMLER-a dysponuje powierzchnią przesiewu o wielkości 24,5 mkw. dla bębna wewnętrznego i 22 mkw. dla bębna zewnętrznego. Kombajn jest wyposażony we własną hydraulikę z pompą napędzaną od WOM ciągnika.
Dzięki temu wydłuża się czas przebywania materiału na powierzchni przesiewu w bębnie podwójnym. W ten sposób cały proces odbywa się dokładniej, z mniejszym udziałem drobniejszych części we frakcji średniej, przy jednocześnie większej przepustowości. Bęben zewnętrzny jest wyposażony w sito druciane, z oczkami o wielkości od 2 do 80 mm, o kształcie kwadratowym i tzw. harfowym. Poprzez tę różnorodność możliwości można optymalnie dopasować ustawienie sita do materiału.
Wszystkie przesiewacze dwubębnowe MULTI SCREEN są wyposażone w silniki Diesla marki Perkins. Spełniają one normy emisji spalin EU EC-NRMM Stage 3A. Silnik 4,4-litrowy czterocylindrowy napędza obydwie pompy hydrauliczne. Jako alternatywę wobec diesela z hydraulicznym napędem producent proponuje trzycylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności 3,3 l, z elektrycznym napędem i generatorem synchronizującym prąd trójfazowy do wyboru. Spaliny odprowadzane są do tłumika, który jest zamontowany na ramie podłogowej. Dzięki temu nie wydostają się one po stronie załadunku.
Poprzez zwiększenie kąta ścian zasypnika łatwiej jest odseparować ewentualne zanieczyszczenia. Dalsze modyfikacje można znaleźć na tyle przesiewacza dwubębnowego. Dźwignie klapy do średniej i grubej frakcji zostały zamontowane w tylnej części i znajdują się między przenośnikami taśmowymi. Obsługa przenośników taśmowych, a przede wszystkim zamykania klapy została znacząco ułatwiona, z uwagi na nieograniczony dostęp osoby obsługującej maszynę do taśm. Łatwiejszy jest również dostęp do zabezpieczeń transportu. Efektem tej zmiany konstrukcyjnej nowość jest więcej miejsca po prawej stronie. Można było dzięki temu zwiększyć pojemność zbiornika paliwowego do 300 litrów.
ZEMMLER MULTI SCREEN MS 5200 z dłuższym podwójnym bębnem zapewnia lepszy efekt przesiewu specjalnych materiałów. Poszerza on asortyment dużych przesiewaczy niemieckiej firmy i staje się jej produktem flagowym.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.